TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Unia Europejska rozdaje bilety dla osiemnastolatków!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 29.11.2018 16:59:40
Unia Europejska rozdaje bilety dla osiemnastolatków!

Komisja Europejska ogłosiła w czwartek drugą edycję konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi ludzie w wieku 18 lat mogą ubiegać się o darmowy bilet na podróż po Europie. Zgłoszenia na wyprawę latem przyszłego roku można składać do 11 grudnia w południe.

Dzięki pierwszej edycji konkursu 15 tys. młodych ludzi miało okazję podróżować po Europie od lipca do października tego roku. Wielu w nich uczestniczyło w wydarzeniach zorganizowanych w ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Celem programu jest stworzenie młodym ludziom okazji do odkrywania dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu, poznawania nowych ludzi, uczenia się od innych kultur oraz - jak to ujmuje KE - poczucia, co to znaczy być Europejczykiem. "DiscoverEU to o wiele więcej niż sama podróż, to nauka na całe życie" - przekonuje odpowiedzialny za edukację, kulturę, młodzież i sport unijny komisarz Tibor Navracsics.

Do tegorocznej edycji konkursu będzie mógł się zgłosić każdy obywatel UE urodzony między 1 stycznia a 31 grudnia 2000 r. Zainteresowani mogą zapisać się za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego, gdzie należy się zarejestrować i podać swój plan podróży (https://europa.eu/youth/discovereu_pl).

Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie odpowiedzi udzielonych w quizie składającym się z pięciu pytań dotyczących europejskiej kultury i różnorodności, unijnych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi, zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz dodatkowego pytania na temat związany z drugą edycją konkursu. Szczęśliwcy będą mogli podróżować między 15 kwietnia a 31 października 2019 r. przez okres od jednego do trzydziestu dni.

W tej edycji Komisja zachęca do udziału szczególnie osoby mające specjalne potrzeby lub będące w trudniejszej sytuacji. Komisja udostępni takim osobom informacje i wskazówki oraz pokryje koszty niezbędnej specjalnej opieki podczas podróży (np. osoba towarzysząca, pies przewodnik dla osób niedowidzących itp.).

Zwycięzcy mogą podróżować indywidualnie lub w grupie maksymalnie pięciu osób. Wszyscy muszą być jednak osiemnastolatkami. Uczestnicy podróżują przeważnie koleją. Jednak aby dostęp do programu był zapewniony we wszystkich zakątkach kontynentu, mogą skorzystać również z innych środków transportu, takich jak autobus czy prom lub, w niezbędnych przypadkach, samolot. Dzięki temu młodzi ludzie, którzy mieszkają na obszarach trudno dostępnych lub na wyspach będących częścią UE, także będą mieli szansę na udział w tym programie.

Każdemu państwu członkowskiemu przydzielono określoną liczbę biletów proporcjonalnie do liczby ludności. Program DiscoverEU ruszył w czerwcu 2018 r. Jego budżet wynosił 12 mln euro. Z ankiet prowadzonych wśród uczestników wynika, że dwóch na trzech osiemnastolatków nie byłoby stać na bilet bez DiscoverEU.

W nowym budżecie UE na lata 2021-2027 KE zaproponowała 700 mln euro na tę inicjatywę w ramach przyszłego programu Erasmus. Jeżeli Parlament Europejski i Rada osiągną porozumienie w sprawie tego projektu, dodatkowe 1,5 mln osiemnastolatków będzie mogło podróżować w latach 2021–2027.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Unia Eurpejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....