TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Unia pomoże zbudować węzeł przesiadkowy Kraków-Bronowice
TransInfo,pl - Opublikowano: 31.12.2017 17:00:02 1 komentarz
Unia pomoże zbudować węzła przesiadkowy Kraków-Bronowice

Budowa węzła przesiadkowego i parkingu Park&Ride w krakowskich Bronowicach otrzymała 13,6 mln zł dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Inwestycja połączy wszystkie rodzaje transportu publicznego w mieście.

Jak poinformował w czwartek członek zarządu Miejskiej Infrastruktury Piotr Kącki, środki europejskie na realizację inwestycji zostały zagwarantowane już przez zarząd województwa małopolskiego.

Według niego zintegrowany węzeł przesiadkowy Bronowice nie będzie klasycznym parkingiem typu "parkuj i jedź", który integruje transport indywidualny i jeden z rodzajów transportu publicznego. Inwestycja, planowana jest przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Balickiej, będzie pełnowartościowym węzłem przesiadkowym, łączącym wszystkie środki komunikacji w Krakowie – samochodową, tramwajową, autobusową, podmiejską, kolejową i rowerową.

Obiekt powstanie między wiaduktami kolejowym oraz wiaduktem, po którym przebiega ul. Balicka oraz torowisko tramwajowe. Na najniższym poziomie planowany jest dworzec autobusowy komunikacji miejskiej i podmiejskiej wraz ze stanowiskami do ładowania autobusów elektrycznych. Jego zadaszenie będzie stanowiła powierzchnia parkingu dla samochodów, a także rowerów. Tam też znajdą się miejsca do ładowania aut elektrycznych. Wszystkie kondygnacje będą połączone schodami i windami oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Węzeł w Bronowicach będzie kolejnym parkingiem typy P&R w Krakowie. W sobotę otwarto trzeci taki obiekt zlokalizowany pod estakadą pętli tramwajowej na osiedlu Kurdwanów. Dysponuje on miejscami dla 167 pojazdów. Z kolejnego, czwartego tego typu parkingu – w Nowym Bieżanowie – kierowcy będą mogli korzystać po 10 stycznia przyszłego roku. Później zostanie udostępniony podobny obiekt w Małym Płaszowie.

Wszystkie projekty uzyskały dofinansowanie unijne, które wyniosło łącznie dla wszystkich czterech zadań blisko 21 mln zł.

Z krakowskich parkingów P&R mogą bezpłatnie korzystać osoby, które mają ważny bilet sieciowy na komunikację miejską, pozostałe osoby płacą za postój, ale na podstawie biletu parkingowego mogą jeździć przez cały dzień autobusami i tramwajami.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł
ZIKiT Kraków
unia
Małopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....