TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza bezpłatna komunikacja
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 17.01.2019 14:07:32
W dniu pogrzebu Pawła Adamowicza bezpłatne przejazdy komunikacją

Samorząd województwa wprowadził w sobotę w godz. 10-18 bezpłatne przejazdy na terenie Gdańska pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W przypadku dużej frekwencji pociągi mają kursować częściej.

O wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji na trasach SKM i PKM w sobotę, w dniu pogrzebu zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza poinformowała w czwartek Emilia Stawikowska z biura prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wyjaśniła, że z bezpłatnych przejazdów korzystać będzie można na terenie Gdańska (między stacjami Gdańsk Osowa, Gdańsk Lipce i Gdańsk Żabianka) w godz. 10-18. Dodała, że Szybka Kolej Miejska zapewnia, iż w przypadku dużej frekwencji pociągi będą kursować częściej.

Z kolei Jędrzej Sieliwończyk z Referatu Prasowego gdańskiego magistratu przypomniał w czwartek, że w piątek i sobotę (przez obie pełne doby) darmowa będzie także gdańska komunikacja miejska. Dodał, że aby zapewnić gdańszczanom lepszy dojazd na uroczystości pogrzebowe, część tramwajów i autobusów w sobotę będzie jeździć częściej.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę nie będą funkcjonować autobusy linii 100, a trasa linii 130 w godzinach popołudniowych w piątek, w czasie formowania się i przejścia konduktu pogrzebowego z ECS do Bazyliki Mariackiej, zostanie skrócona do Dworca Głównego. Autobusy tej linii nie będą kursować na odcinku Dworzec Główny-Wałowa.

W piątek wszystkie pozostałe linie autobusowe i tramwajowe funkcjonować mają według stałych powszednich rozkładów jazdy, a w sobotę - według stałych sobotnich rozkładów jazdy.

W godzinach 8-18 w sobotę zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania linii tramwajowych 8, 9, 12 i autobusowych 154, 167 i 210. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa 7.

W przypadku dużej frekwencji zostaną uruchomione dodatkowe kursy na innych liniach tramwajowych i autobusowych – zaznaczył Sieliwończyk.

Dodał, że w piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę ZKM Gdynia uruchomi własną linię autobusową 101 na trasie z dworca kolejowego Gdynia przez Oliwę, Wrzeszcz do Śródmieścia SKM w Gdańsku. Linia również będzie bezpłatna.

Wszelkie informacje odnośnie uroczystości pogrzebowych i zmian organizacji ruchu oraz komunikacji dostępne na www.gdansk.pl.

Samorząd apeluje, by nie odkładać dojazdu na uroczystości pogrzebowe na ostatnią chwilę, ale zaplanować podróż nawet na godziny poranne. "Spodziewany jest bardzo duży ruch drogowy na obszarze całego miasta, w szczególności Śródmieścia" – podał Sieliwończyk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....