TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Jędrzejowie powstanie centrum komunikacyjne
PAP - Opublikowano: 27.12.2019 14:30:41
W Jędrzejowie powstanie centrum komunikacyjne

Centrum komunikacyjne dla obsługi ruchu pasażerskiego w komunikacji publicznej kołowej powstanie w Jędrzejowie (Świętokrzyskie). Koszt projektu, realizowanego przy udziale funduszy Unii Europejskie, to 5,5 mln zł.

W połowie grudnia samorząd Jędrzejowa podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 z przedstawicielami zarządu województwa świętokrzyskiego.

Jak wyjaśniał w rozmowie z PAP burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, przyszłe centrum ma łączyć wszystkie elementy komunikacji publicznej kołowej - linie międzymiastowe, lokalne i ponadlokalne oraz linie komunikacji miejskiej.

Inwestycja będzie realizowana przy ulicy Kolejowej, gdzie działa dworzec PKP, w pobliżu miejsca, gdzie przez wiele lat funkcjonował w Jędrzejowie dworzec autobusowy PKS (dziś jest tam supermarket), co - w opinii burmistrza - pozwoli przywrócić "naturalne miejsce przesiadkowe" w mieście.

"Przez lata najpierw regulowaliśmy kwestie prawne - teren przed dworcem PKP gmina nabyła kilka lat temu za 320 tys. zł, aby wybudować tam centrum odprawy pasażerów. Potrzeba wynikała z tego, że spółka PKS, która wtedy chyliła się ku upadłości, zbyła stary dworzec autobusowy i przeniosła odprawę pasażerów na teren swojej bazy przy ulicy Reymonta. Warunki, które tam panowały, były fatalne. Stąd nasza decyzja, że weźmiemy to na siebie" – opisywał Piszczek genezę pomysłu budowy przez miejski samorząd autobusowego centrum komunikacyjnego.

Piszczek dodał, że przeniesienie miejsca odprawy przez PKS, spowodowało duży chaos jeśli chodzi o miejsca i godziny odjazdów autobusów i busów w mieście – były to różne lokalizacje. Zaznaczył, że z miejsca gdzie będzie budowane centrum do dziś odjeżdżaj busy firm, które wynajmowały teren od jego kolejnych właścicieli. Krzyżują się tam także obie linie komunikacji miejskiej działające w Jędrzejowie. "To najlepsze miejsce żeby tam odbywała się odprawa pasażerów w komunikacji autobusowej" – ocenił Piszczek.

Miasto ma już projekt budowy centrum, zorganizowało także przetarg na realizację inwestycji, ale ze względów proceduralnych trzeba było go unieważnić. Kolejny przetarg ma być ogłoszony po świętach.

Projekt zakłada budowę centrum komunikacyjnego, w skład którego wejdą: dworzec autobusowy, miejsca parkingowe dla samochodów oraz miejsca postojowe dla rowerów "bike&ride". Dworzec będzie się składał z dwóch stanowisk komunikacji krajowej i międzynarodowej, czterech stanowisk komunikacji regionalnej, dwóch stanowisk komunikacji miejskiej, postoju taksówek, poczekalni z punktem małej gastronomii i sanitariatem. Szacuje się, iż rocznie z inwestycji skorzysta ok. 14 tys. pasażerów.

"Planujemy nie tylko budowę nowego dworca autobusowego wraz z parkingami, ścieżkami rowerowymi, parkingami dla rowerów, ale także zintegrowany system informacyjny przy dworcu i wymianę wszystkich wiat przystankowych w komunikacji miejskiej na terenie Jędrzejowa" – dodał Piszczek.

Burmistrz wskazał, iż umowa przewiduje realizację inwestycji do końca 2020 r.

Całkowity koszt realizacji projektu to ponad 5,5 mln zł, a unijne dofinansowanie wyniesie niemal 4,4 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Jędrzejów
centrum przesiadkowe

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....