TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Kłodzku powstanie centrum przesiadkowe
PKS KŁODZKO TL, Transinfo - Opublikowano: 23.11.2016 21:06:37 1 komentarz
W Kłodzku powstanie centrum przesiadkowe

W ciągu najbliższych kilku lat PKP zbuduje Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kłodzku. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele PKP, powiatu kłodzkiego, gminy miejskiej Kłodzko oraz PKS w Kłodzku. Podpisany dokument zakłada budowę centrum komunikacyjnego, które ma integrować transport kolejowy, autobusowy i samochodowy. Uwzględniana jest również funkcja handlowa i usługowa.

Pierwsze plany utworzenia ZCK pojawiły się w 2014 r. PKP, powiat i PKS zobowiązały się wówczas do współpracy przy tworzeniu nowej przestrzeni komunikacyjnej w rejonie stacji kolejowej w Kłodzku oraz do współpracy przy opracowaniu projektu zmiany zagospodarowania terenu. Teraz do tego grona dołączyło miasto.

- Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Kłodzku oznacza korzyści przede wszystkim dla lokalnej społeczności, która zyska lepsze połączenia z całym regionem oraz wyższą jakość usług transportowych - mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A. - PKP bardzo często angażuje się w podobne inicjatywy. Nowoczesne centrum przesiadkowe funkcjonuje już m.in. przy nowym podziemnym dworcu Kraków Główny. Podobne inwestycje zamierzamy zrealizować również w Słupsku czy przy dworcu Warszawa Gdańska.

- Budowa w Kłodzku centrum komunikacyjnego z tak bogatą ofertą otworzy przed powiatem nowe perspektywy rozwoju, głównie ze względu na lepszą i łatwiejszą dostępność komunikacyjną naszych miast, z czego skorzystają i mieszkańcy, i turyści - mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Z drugiej strony jest to szansa ponownego uaktywnienia tego nieco zaniedbanego centrum stolicy powiatu i przywrócenia mu należnej roli reprezentacyjnej i społecznej, co będzie dodatkowym atutem promocyjnym dla regionu.

Planowane utworzenie centrum przesiadkowego doskonale współgra z planami PKP Polskich Linii Kolejowych, które w najbliższych latach zamierzają zmodernizować stację kolejową Kłodzko Miasto.

Inwestycja związana z budową ZCK miałaby zostać zrealizowana w formule projektu deweloperskiego, który prowadzić będzie Xcity Investment - spółka deweloperska w Grupie PKP - oraz wyłoniony w postępowaniu zewnętrzny inwestor. Oba podmioty zajmą się opracowaniem finalnej koncepcji zagospodarowania nieruchomości pod ZCK. Xcity Investment zamierza wkrótce uruchomić postępowanie na wybór inwestora dla tego projektu.

Wstępny termin zakończenia inwestycji planowany jest na IV kwartał 2019 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
zintegrowane centrum komunikacyjne
Kłodzko
PKS Kłodzko
grupa PKP
centrum przesiadkowe
  • pytanko – 29.11.2016

    Chodzi chyba o stację Kłodzko Miasto, ile tamtędy przejeżdża pociągów w ciągu dnia? Kiedyś warunkiem istnienia dworca było istnienie połączenia dziś najważniejsza jest galeria handlowa:-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....