TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Łodzi kontrole maseczek. Po skargach
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.08.2020 12:00:36
W Łodzi kontrole maseczek. Po skargach (foto: UMŁ)

Policjanci z Łodzi dołączyli we wtorek (4 sierpnia) do kontrolerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, aby sprawdzać, czy pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów noszą maseczki.

Akcja jest następstwem wielu skarg do MPK na podróżnych niestosujących się do obowiązujących przepisów.

"Przyłączamy się do kontroli prowadzonych przez kontrolerów MPK, co nie znaczy, że sami takowych nie prowadzimy. Już od jakiegoś czasu policjanci z Łodzi obserwują, że realizacja obowiązku zakrywania ust i nosa przez mieszkańców naszego miasta pozostawia wiele do życzenia. Chcemy im przypomnieć, że stan epidemii wciąż obowiązuje i wraz z nim wszelkie rygory sanitarne nałożone na nas wszystkich w trosce o zdrowie - zwłaszcza seniorów i osób z przewlekłymi chorobami, dla których COVID-19 może okazać się śmiertelną chorobą" - podkreślił rzecznik komendy Miejskiej Policji w Łodzi Marcin Fiedukowicz na konferencji prasowej we wtorek.

Z relacji Fiedukowicza wynika, że każdego dnia łódzcy policjanci udzielają od kilkunastu do kilkudziesięciu pouczeń na temat noszenia maseczek. Szczególnie oporni muszą liczyć się z mandatami - na razie były pojedyncze przypadki wymierzania kar. Kontrole prowadzone są nie tylko w środkach komunikacji, ale również w sklepach i we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych.

"Osoba, która nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa, musi liczyć się z sankcjami, np. z mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Jeśli mamy do czynienia z rażącymi uchybieniami mamy możliwość skierowania wniosku do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, gdzie zostaną one rozpatrzone pod kątem odpowiedzialności administracyjnej" - dodał.

Łódzcy policjanci mają skupiać się przede wszystkim na pouczaniu osób niestosujących środków ochrony, zwłaszcza tych, którzy np. zapomnieli o ich założeniu. Jak wyjaśnił rzecznik, często zdarzało się jednak, że nawet łodzianie, którym funkcjonariusze wręczali maseczki, odmawiali ich użycia. Na zachowanie krnąbrnych klientów policji skarżyli się również pracownicy sklepów.

"Jeśli ktoś przez roztargnienie zapomniał założyć maseczki, zostanie pouczony, bo my też jesteśmy ludźmi i to rozumieny. Natomiast gdy czyimś celem jest uporczywe unikanie tego obowiązku, wtedy wyciągane będą dalsze konsekwencje" - zaznaczył Fiedukowicz.

Z obserwacji poczynionych przez łódzkiego przewoźnika wynika, że w komunikacji miejskiej usta i nos osłania jedynie co trzeci pasażer.

"Od końca maja, kiedy w pojeździe może przebywać 50 proc. nominalnie przewożonych passażerów, proceder nienoszenia maseczek się nasila. Mamy coraz więcej sygnałów od współpasażerów takich osób, którzy twierdzą, że czują się zagrożeni i oczekują od MPK reakcji. Kontrolerzy ani kierujący nie mają uprawnień, aby podejmować takie interwencje, dlatego poprosiliśmy policję o prowadzenie wspólnych działań" - zaznaczył kierownik Działu Obsługi Klienta w MPK Łódź Witold Ławiński.

We wtorek kontrolerzy mają rozdać podróżnym tysiąc maseczek uszytych przez stowarzyszenie Łodzianie Szyją Medykom. Wcześniej tyle samo rozdano osobom prowadzącym autobusy i tramwaje.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
MPK Łódź
koronawirus
kontrola
Policja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....