TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W warszawskich tramwajach zapłacisz kartą lub smartfonem
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.10.2019 14:30:04
W warszawskich tramwajach zapłacisz kartą lub smartfonem; fot. ZTM Warszawa

Z końcem września zakończono instalację nowoczesnych mobilnych automatów biletowych we wszystkich warszawskich tramwajach. Od tej pory w każdym pojeździe możemy zapłacić kartą płatniczą i smartfonem.

To efekt umowy, jaką Mennica Polska podpisała w listopadzie 2018 roku ze spółką Tramwaje Warszawskie - na leasing co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów. Zamówienie może finalnie dotyczyć kolejnych 178 urządzeń, które trafiłyby do nowych tramwajów.

-"W portfelach Polaków znajduje się najwięcej kart zbliżeniowych w Europie. Jesteśmy również liderem w kwestii częstotliwości ich używania, a to wprost wskazuje na potencjał rozwoju tej formy wnoszenia opłat za przejazd. Warto również by prośrodowiskowe podejście władz wielu miast znajdowało odzwierciedlenie w wykorzystywaniu takich form płatności w transporcie, gdzie nie jest konieczne drukowanie biletu papierowego – mówi Jacek Sieński, Dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej

Smart cities

Odpowiedzią na wskazane powyżej potrzeby i trendy są rozwiązania typu Open Payment System, gdzie płatność bezstykowa jest możliwa bezpośrednio w pojeździe, a papierowy bilet zastąpiono wersją elektroniczną zapisywaną w systemie centralnym. W takiej opcji karta płatnicza to jednocześnie identyfikator transakcji w przypadku kontroli.

Modelowym przykładem funkcjonowania rozwiązania są Wrocław – gdzie wdrożony i konsekwentnie rozwijany system od lat jest uważany za najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najbardziej nowoczesnych w Europie – a także Bydgoszcz. Płatności kartą zbliżeniową są dostępne w obu lokalizacjach we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.

Bezstykowo, już w trakcie przejazdu, zapłacimy dzięki Mennicy Polskiej w Jaworznie, a w większych miastach również na jednej linii w Łodzi (na kolejnej zostanie uruchomiona do końca stycznia 2020 r.) i w ramach pilotażu w Gdańsku, który obejmuje dwie linie prowadzące na lotnisko.

Open Payment System to propozycja dla miast każdej wielkości.

-"Zwiększeniu dostępności inteligentnych rozwiązań w transporcie publicznym służy m.in. optymalizacja kosztów związana z odstąpieniem od rozwiązań, gdzie najwyższe nakłady ponosi się na zakup oraz postawienie biletomatów – podsumowuje Katarzyna Budnicka, Dyrektor ds. Płatności Elektronicznych w Mennicy PolskiejSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
OPS
Mennica

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....