TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa informuje jak było. Czekamy na info, jak będzie
- Opublikowano: 19.05.2020 16:30:59
Warszawa informuje jak było. Czekamy na info, jak będzie

Miliard dwieście dwa miliony. To liczba pasażerów, którzy skorzystali z Warszawskiego Transportu Publicznego w 2019 roku. Jaki będzie wynik w tym roku?

Jak na razie nie wiadomo. Mamy dane z kwietnia, że w okresie epidemii z transportu publicznego w stolicy korzystało dużo mniej pasażerów. W autobusach to ok. 20 proc. podróżnych, a w metrze ok. 14 proc. To było jeszcze przed świętami, po których pasażerów zaczęło przybywać.

W piątek, 17 kwietnia, do metra weszło 80 628 osób najwięcej od 24 marca, a liczba biletów sprzedanych zarówno we wtorek - 18 723, jak i w środę - 16 971, była najwyższa od 16 marca. Część pasażerów odwiesiła też już swoje bilety długookresowe, choć w marcu sprzedanych zostało o ponad połowę biletów mniej niż w zeszłym roku w tym samym miesiącu.

Dobry rok 2019

Do tych danych na pewno nie raz będziemy się odnosić, dlatego przypominamy – za właśnie opublikowanym raportem ZTM Warszawa, ile osób skorzystało z Warszawskiego Transportu Publicznego w 2019 roku. Miliard dwieście dwa miliony.

W zeszłym roku pojazdy WTP przejechały prawie 268,5 mln wozokilometrów, o prawie sześć mln więcej niż rok wcześniej. Każdego dnia na ulice wyjeżdżało ponad 1,5 tys. autobusów, 423 tramwaje oraz 51 pociągów metra i 18 Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dwie najważniejsze liczby ubiegłego roku dotyczą jednak nie przejechanych kilometrów i uruchamianych wozów, ale liczby pasażerów i sprzedanych biletów. W 2019 roku z Warszawskiego Transportu Publicznego skorzystało 1 mld 202 mln osób, czyli o 18 mln więcej niż rok wcześniej. Sprzedaliśmy ponad 85 mln biletów, czyli o 1,2 mln więcej niż rok wcześniej za prawie 994,6 mln zł, czyli o prawie34 mln więcej niż w 2018 roku. Oznacza to, że z roku na rok rośnie świadomość, że każdy kupując bilety WTP przyczynia się do rozwoju komunikacji zborowej.


Transportowe inwestycje

W ubiegłym roku nie zabrakło dobrych informacji o nowoczesnych, ekologicznych pojazdach jeżdżących w ramach WTP. Operatorzy autobusowi wprowadzili na stołeczne ulice ponad 150 wozów zasilanych gazem. W ciągu roku liczba takich autobusów wzrosła z 64 do 218. W 2019 roku podpisano także dwie umowy na dostawę nowoczesnych pojazdów. Miejskie Zakłady Autobusowe zamówiły 130 długich autobusów elektrycznych, a Tramwaje Warszawskie 213 tramwajów.

Z kolei w połowie września uruchomiono trzy nowe stacje linii metra M2 na Pradze-Północ i Targówku – Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Zakończyła się także budowa odcinka trzech nowych stacji na Woli – Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Mogą z nich Państwo korzystać od kwietnia 2020 r. Dziś linia metra M2 to ponad 13 km długości i 13 stacji. Dojazd podziemną koleją z Targówka do centrum miasta zajmuje 13 minut, a z Woli – 9 minut.

W 2019 roku rozpoczęła się także długo oczekiwana inwestycja na Białołęce – budowa parkingu "Parkuj i jedź" w sąsiedztwie stacji kolejowej PKP Warszawa Żerań. Po zakończeniu inwestycji, w 2021 roku kierowcy zyskają co najmniej 220 miejsc postojowych i będą mogli wygodnie przesiąść się do pojazdów WTP.

Dobre wiadomości nadeszły także z obszaru infrastruktury komunikacyjnej. Wyremontowano 30 przystanków i cztery pętle autobusowe, wybudowaliśmy cztery nowe przystanki i ustawiano 23 nowe wiaty.

Zobaczymy, jak te dane wypadną za rok w konfrontacji z wirusowym okresem.

Raport podsumowujący Warszawski Transport Publiczny w 2019 roku można pobrać TUTAJ.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komunikacja
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....