TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wheelme wyznacza trasę transportowego sharingu
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.02.2020 09:30:34
Wheelme wyznacza trasę transportowego sharingu

Wheelme to planner podróży, który wyznacza trasę w oparciu o pojazdy na minuty. Do tego twórcy apki chcą dodać komunikację miejską i taksówki.

Twórcy wrocławskiego Wheelme podkreślają, że to pierwsza usługa typu MaaS (Mobility-as-a-Service), która wychodzi do użytkowników z funkcją planowania podróży. Zasada działania jest znana z aplikacji takich jak: Google Maps czy JakDojade – użytkownik podaje miejsce docelowe, a aplikacja wyznacza w jakim czasie i za jaką kwotę może się tam dostać.

Krzysztof Maciążek, współtwórca Wheelme zaznacza, że ich aplikacja jako pierwsza wyznacza optymalną trasę z A do B przy pomocy pojazdów na minuty. – Prowadzimy już prace nad wprowadzeniem komunikacji miejskiej i taksówek do naszego planera podróży, oraz nad zaawansowanymi algorytmami sztucznej inteligencji wyznaczającymi optymalny dojazd, bazujący na preferencjach użytkownika komentuje – dodaje.

Zakres działalności

Wrocławski startupu Wheelme rozpoczął działalność w 2018 r. Jego twórcy uważają, że światowy rynek pojazdów współdzielonych (shared mobility), do 2025 r. będzie rozwijał się w tempie 25% średniego rocznego wzrostu (CAGR), osiągając wartość 620 miliardów dolarów.

Wheelme działa we wszystkich miastach w Polsce, w których są dostępne pojazdy na minuty. Jest ich ponad 40. Niektóre z nich to: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Giycko Katowice (i okolice), Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Rybnik, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Apka wspiera wspiera wszystkich operatorów dostępnych w Polsce. Obecnie to 4mobility, Bird, Blinkee, CityBee, Click2Go, Easyshare, eCar (Tauron), Ecoshare, GoScooter, GreenGoo, Hive, Hop.City, Hulaj, InnogyGo, Lime, Logo, MiiMove, Panek Carsharing, PGEmobility, Tier, Traficar, Vozilla i Yumi.

Na koniec dodajmy, że Wheelme otrzymało finansowanie od funduszu InnoEnergy, który co roku inwestuje około 400 mln zł w rozwiązania zwiększające konkurencyjność naszej gospodarki dzięki technologiom czystszym, lepszym i sprawniejszym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
apka
Wheelme
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....