TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Więcej ulg dla niepełnosprawnych dzieci
ZTM LUBLIN - Opublikowano: 01.08.2015 00:06:44
Więcej ulg dla niepełnosprawnych dzieci

Więcej ulg w komunikacji miejskiej dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Od 1 sierpnia br. wchodzi w życie nowa uchwała rozszerzająca uprawnienia do bezpłatnych przejazdów dla tej grupy pasażerów.

Po pierwsze, wszystkie dzieci i młodzież niepełnosprawna do ukończenia 16. roku życia będzie mogła podróżować komunikacją miejską bezpłatnie, bez względu na cel podróży, czyli poruszać się po całym mieście, a nie tylko jak do tej pory na trasie szkoła - dom i z powrotem. Chodzi przede wszystkim o to, aby dzieci i młodzież będące osobami niepełnosprawnymi miały również możliwość bezpłatnych dojazdów związanych z leczeniem i rehabilitacją. Podczas podróży środkami komunikacji miejskiej dokumentem poświadczającym uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie legitymacja szkolna lub orzeczenie o niepełnosprawności. 

Druga istotna zmiana dotyczy starszej młodzieży niepełnosprawnej z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. Grupa osób od 16. do ukończenia 26. roku życia korzystać będzie z bezpłatnych przejazdów na trasie z miejsca zamieszkania do placówki oświatowej i z powrotem,  czyli tak jak ma to miejsce w chwili obecnej  oraz dodatkowo z miejsca zamieszkania do ośrodka terapii, rehabilitacji, ośrodka wsparcia oraz warsztatów terapii zajęciowej i z powrotem. 

Zmiany w zakresie rozszerzenie uprawnienia obejmą również osoby towarzyszące dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej podczas podróży komunikacją miejską. Niezależnie od  wieku dziecka opiekun będzie mógł bezpłatnie skorzystać z autobusu i trolejbusu, jadąc z podopiecznym  nie do tylko do szkoły, ale także na terapię, rehabilitację czy do ośrodka wsparcia oraz wracając z tych miejsc do domu. Uprawnienie to będzie przysługiwać również w przypadku kiedy opiekun odwiózł dziecko na rehabilitację i sam wraca do miejsca zamieszkania. Uprawnienie to nie obejmie opiekunów młodzieży z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności (zgodnie z Ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych).

Dokumentem poświadczającym uprawnienie zarówno dzieci i młodzieży niepełnosprawnej od 16. do ukończenia 26. roku życia, jak również opiekunów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do przejazdów bezpłatnych w czasie podróży na rehabilitację czy ośrodka terapii będzie specjalne zaświadczenie wg wzoru opracowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Zaświadczenie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich opiekunom będzie wystawiał ośrodek terapii, rehabilitacji czy ośrodek wsparcia, z usług którego dziecko korzysta. Następnie taki dokument będzie wymagał zarejestrowania w ZTM w Lublinie. Zmianie nie ulegną natomiast dokumenty poświadczające uprawnienie do bezpłatnych przejazdów na trasie dom ? szkoła ? dom.  Utrzymane zostaną dotychczasowe dokumenty, czyli opiekun będzie nadal legitymował się zaświadczeniem wydanym przez placówkę oświatową, zaś uczeń niepełnosprawny od 16. do ukończenia 26. roku życia legitymacją szkolną.

Zmiany są odpowiedzią na wnioski środowisk osób niepełnosprawnych i mają na celu ułatwić tej grupie osób przemieszczanie się po mieście, poprzez zmniejszenie kosztów związanych z odpłatnością za przejazdy komunikacją miejską.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Lublin
Lublin
niepełnosprawni

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....