TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wielka parada w Poznaniu. 25 pojazdów. Start w południe
TransInfo.pl - Opublikowano: 22.08.2020 12:00:49
Wielka parada w Poznaniu. 25 pojazdów. Start w południe ; fot. UM Poznań

25 pojazdów weźmie udział w sobotę w paradzie MPK, organizowanej w ramach obchodów 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu. W południe historyczne tramwaje i autobusy, oraz pojazdy obecnie wykorzystywane do przewozu pasażerów, rozpoczną przejazd przez centrum miasta.

Parada wyruszy z ulicy Zwierzynieckiej i wróci w to miejsce przejeżdżając przez ulicami: Święty Marcin, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Fredry, Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Wolne miejsca

Osoby, które chciały wziąć udział w wydarzeniu podróżując jednym z pojazdów, mogły zdobyć specjalne zaproszenie. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa MPK Poznań Sp. z o.o. Agnieszka Smogulecka, "większość zaproszeń uprawniających do przejazdu pojazdem uczestniczącym w wydarzeniu została już wydana. Ostatnie wejściówki – dwuosobowe - zostaną rozdane przed paradą".

Na zaproszeniach wskazany jest typ pojazdu, którym będzie podróżował jego posiadacz wraz z osobą towarzyszącą – nie ma możliwości wyboru pojazdu. Ze względu m.in. na wciąż trwającą pandemię koronawirusa, liczba miejsc w pojazdach jest ograniczona. Organizatorzy przypominają także o konieczności zasłaniania ust i nosa w tramwajach i autobusach, a także w przestrzeni publicznej, gdy nie można zachować właściwego dystansu społecznego.

Poznańska historia

Jak przypomniała Smogulecka, pierwsza regularna linia tramwaju konnego na trasie od Dworca Kolejowego do Starego Rynku została uruchomiona latem 1880 roku.

"W tym samym roku powstało Poznańskie Towarzystwo Kolei Konnej, które uzyskało prawa do budowy i eksploatacji komunikacji tramwajowej w Poznaniu. Tak rozpoczęła się historia komunikacji miejskiej w Poznaniu i spółki MPK Poznań. W 140. rocznicę tego wydarzenia Miasto wydało okolicznościową kartę PEKA na okaziciela, a MPK Poznań organizuje jubileuszową paradę pojazdów" - podkreśliła.

W paradzie weźmie udział 25 pojazdów; zarówno tych, które są obecnie wykorzystywane do przewozów pasażerskich, jak i wycofanych z ruchu liniowego, które można spotkać jedynie na liniach turystycznych i właśnie podczas okolicznościowych wydarzeń.

Smogulecka zaznaczyła, że pojazdy historyczne biorące udział w paradzie pozostaną na liniach turystycznych. Odbędą się też specjalne przejazdy tramwajem typu I z wagonem Carl Weyer.

W związku z paradą, w sobotę do ok. godz. 13.30 zamknięta będzie ulica Zwierzyniecka. Tramwaje linii 2 kierowane będą trasą objazdową ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....