TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wild: nie jest wykluczona żadna z form finansowania CPK
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 07.11.2017 10:40:00
Wild: nie jest wykluczona żadna z form finansowania CPK (źródło: Wikipedia)

Żadna z form finansowania Centralnego Portu Komunikacyjnego nie jest wykluczona - powiedział w Łodzi pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że w grę wchodzi zarówno finansowanie budżetowe, jak i partnerstwo z podmiotami prywatnymi, w tym z zagranicznym akcjonariatem.

W poniedziałek w Łodzi odbył się IV Kongres Rozwoju Transportu.

"Jeśli chodzi o kwestie finansowania, to realizacja projektu jest pomyślana w ten sposób, aby zostawić nam dwa lata na podjęcie ostatecznej decyzji co do sposobu jego finansowania. Z jednej strony chodzi o to, aby wyeliminować ryzyka inwestorskie, przygotować proces i nie płacić za niepewność. Z drugiej zaś strony dostosować ofertę, którą położymy na stole" - powiedział Wild w trakcie panelu "Centralny Port Komunikacyjny(m) sercem Polski"?

"Dziś żadna z form finansowania nie jest wykluczona. Wchodzi w grę partnerstwo z podmiotami prywatnymi, bądź podmiotami, w których akcjonariat dominujący mają inne państwa. Ale w grę też wchodzi finansowanie budżetowe, z pieniędzy nas wszystkich. Czasem pokutuje w nas mit, że element prywatny gwarantuje rynkowość, efektywność procesów. Nie do końca tak jest" - powiedział Wild.

W ocenie ministra, jedną z trzech funkcji, jakie CPK ma spełnić, jest wsparcie integracji Łodzi z Warszawą.

Wild przypomniał, że koncepcja dotycząca CPK będzie tematem wtorkowych obrad rządu. "Decyzja odnośnie budowy Portu Solidarność została już podjęta. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić to najlepiej" - wskazał.

Jak mówił Wild, zakładając, że we wtorek Koncepcja zostanie przyjęta przez Radę Ministrów, kolejnym krokiem jest przygotowanie ustawy, która w maksymalny sposób usprawni proces inwestycyjny, powołanie podmiotu ze 100-procentową własnością Skarbu Państwa, któremu zostanie powierzona cała inwestycja oraz jak najszybsze wszczęcie postępowań środowiskowych, aby w ciągu dwóch najbliższych lat wyeliminować podstawowe ryzyka inwestorskie z tym związane.

"Zdajemy sobie sprawę, że to ambitny harmonogram, ale zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że jest to wykonalne, nawet uwzględniając rygorystyczne, specyficzne uregulowania europejskie odnośnie projektów inwestycyjnych w zakresie regulacji środowiskowych. Istnieje możliwość takiej optymalizacji koncepcji, abyśmy byli w stanie powitać za 10 lat w Porcie Solidarność pierwszy samolot, a być może jeszcze wcześniej powitać pierwsze pociągi, które przejadą przez nową linię łączącą Łódź z Warszawą" - mówił.

Zdaniem Wilda rolą polityków jest wyznaczanie miary, "a ostatecznie mamy ten sam cel". "Chodzi o to, żeby lepiej służyć ludziom, zapewniać bardziej komfortowy sposób podróżowania i wspierać relacje między ludźmi, które bez komunikacji nie istnieją" - podkreślił.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CPK
Łódź
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....