TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wilno przygotowuje się do II fali wirusa: Wracają maseczki
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.08.2020 15:00:53
Wilno przygotowuje się do II fali wirusa: Wracają maseczki

Wobec ponownego wzrostu potwierdzonych na Litwie przypadków koronawirusa, samorząd miasta Wilna, dążąc do ograniczenia możliwej drugiej fali COVID-19 w stolicy, zaktualizował plan działań dotyczących zwalczania koronawirusa.

Wilno podejmuje się działań zapobiegawczych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, w najbliższym czasie do środków transportu miejskiego, jego przystanków, placówek edukacyjnych, opieki zdrowotnej i innych instytucji dotrze zaktualizowana kampania informacyjna na temat zaleceń higienicznych. Samorząd zwróci się do Narodowego Centrum Operacji Kryzysowych w sprawie bardziej odpowiedzialnej kontroli epidemiologicznej osób przybywających na Litwę oraz wykonywania większej liczby testów.

-"Nie możemy ignorować wciąż istniejącego i zwiększającego się zagrożenia wirusem, jak i nie możemy zapomnieć o ważnych lekcjach, których się nauczyliśmy. Lato dało nam wszystkim chwilę wytchnienia, radości, pewności siebie, jednak pragnąc uniknąć powtórki wiosennego scenariusza, powinniśmy nauczyć się żyć z koronawirusem przynajmniej przez najbliższe półrocze. Dlatego przygotowujemy się do jesiennego okresu, który może być innym w wielu obszarach. Tak jak w odpowiednim czasie przed pół roku stawiliśmy czoło pierwszej fali, tak jak przywróciliśmy życie po jej ustąpieniu, tak i dzisiaj jesteśmy przygotowani do jeszcze bardziej skutecznej walki z drugą falą i nie pozwolić, by odbierała życie lub sparaliżowała życie miasta“, – oświadczył mer Wilna Remigijus Šimašius.

Jak bezpiecznie podróżować?

Po zatwierdzeniu przez rząd obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych, pasażerom wileńskiego transportu miejskiego przypomina się o podstawowych zasadach. Od 1 sierpnia w autobusach i trolejbusach, także w innych zamkniętych przestrzeniach publicznych ponownie należy zakładać maski ochronne, poza tym, w każdym środku transportu pasażerowie znajdą płyn do dezynfekcji rąk, zarówno na przystankach, jak i w środkach transportu miejskiego pasażerowie są proszeni o zachowanie bezpiecznej odległości, planowanie swych podróży wybierając mniej zatłoczone trasy lub czasy podróży: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones

Nawet po zakończeniu kwarantanny prawie wszystkie środki do dezynfekcji, czystości, zachowania odległości pozostały w środkach transportu publicznego, by maksymalnie zapewnić bezpieczeństwo pasażerów, kierowców. O zakładaniu masek ochronnych pasażerowie byli stale informowani za pośrednictwem różnych mediów – także na billboardach na przystankach, tablicach informacyjnych w środkach transportu publicznego, przy pomocy komunikatów dźwiękowych. Od bieżącego tygodnia kontrolerzy transportu miejskiego będą obserwować sytuację na najbardziej uczęszczanych przystankach, przypominać pasażerom o konieczności zakładania masek.

Od początku kwarantanny miejsca pracy kierowców transportu publicznego zostały fizycznie oddzielone przy pomocy taśm. Kierowcy nie sprzedają jednorazowych papierowych biletów, a pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać ze środków transportu wyłącznie przez środkowe i tylne drzwi.

Jakie będą Święta?

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Wilna oraz jego gości, tym, innym niż zwykle, latem samorząd miasta Wilna planuje imprezy bożonarodzeniowe uwzględniając realne prawdopodobieństwo drugiej kwarantanny. W uzgadnianym programie nie rezygnuje się z przedsięwzięć bożonarodzeniowych, planuje się, że większość z nich będzie się odbywała z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa. Jednak wielki koncert z okazji zapalenia światełek na choince w bieżącym roku może się nie odbyć.

Mimo wszystko, konkretne decyzje zostaną podjęte po uwzględnieniu sytuacji epidemiologicznej w kraju, stosując się do rozporządzeń kontynuującego swą działalność Narodowego Centrum Operacji Kryzysowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
Litwa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....