TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław buduje trasę tramwajowo-autobusową
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.11.2019 17:30:03
Wrocław buduje trasę tramwajowo-autobusową ; fot. UM Wroclawl

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na ważny odcinek trasy tramwajowej na Nowy Dwór pomiędzy Parkiem Biznesu a ulicą Rogowską. Kończy się też wyburzanie wiaduktu przy ul. Smoleckiej. Zabytkowe filary nie trafią na złom!

Budowa trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór idzie na przód w dobrym tempie. Mocno zaawansowane są już prace na odcinku od pl. Orląt Lwowskich. Znika też stary wiadukt nad ul. Smolecką. Zastąpi go nowa 22-metrowa przeprawa. Co istotne, zdobione filary tej starej zostaną zachowane.

– Nie trafią na złom! Obiecaliśmy o nie zadbać i tak będzie. Miasto podjęło decyzję, że zostaną wykorzystane przez ZZM na jednym z zieleńców, a może w parków. Jeśli macie jakieś pomysły czekamy na nie na profilu Inwestycje we Wrocławiu na Facebooku – zachęca Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Nowy przetarg

W ostatnich dniach Wrocławskie Inwestycje ogłosiły również przetarg na kolejny ważny fragment trasy tramwajowej. Chodzi o odcinek między Parkiem Biznesu a skrzyżowaniem z ul. Rogowską. Na tym 2 kilometrowym odcinku do zrobienia jest tak dużo. Wymiana wszystkich sieci, budowa torowiska, chodników i ścieżek rowerowych w miejscach gdzie ich nie ma.

Wszystko to dzieje się pod nazwą - "Budowa wydzielonej trasy Autobusowo-Tramwajowej łączącej osiedle na Nowy Dwór z centrum Wrocławia - odcinek od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej". Zamówienie realizowane będzie z udziałem środków z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przewiduje się, że inwestycja zostanie ukończona w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Zakres inwestycji

Przedmiotowa inwestycja dotyczy jedynie fragmentu całego przedsięwzięcia jakim jest budowa trasy autobusowo-tramwajowej łączącej osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia. Zakres całej inwestycji obejmuje długość około 7 km i został podzielony na odrębne odcinki. W przypadku tego zamówienia chodzi o roboty budowlane niezbędne dla budowy wydzielonego, zabudowanego torowiska tramwajowego czyli trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) od pl. Orląt Lwowskich (z wpięciem w ul. Podwale i ul. Piłsudskiego) ulicami Robotniczą i Strzegomską z wyprowadzeniem torowiska w ul. Rogowską na podstawie dokumentacji projektowej i decyzji administracyjnych dostarczonych przez miasto.

Fragment robót został już zlecony innymi postępowaniami, a przedmiotowe zamówienie obejmuje kontynuację tych robót i dotyczy ono:

- budowy stacji prostownikowej "Nowodworska" wraz z wyposażeniem, zagospodarowaniem terenu stacji, przyłączami wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznym oraz budową zasilania,

- budowy układu drogowo-torowego TAT wraz z oświetleniem, odwodnieniem i przebudową kolidującej infrastruktury (na odcinku od km 2+950 do ul. Rogowskiej),

- budowy trakcji tramwajowej wraz z zasilaniem od pętli WPT do ul. Rogowskiej,

- montażu instalacji i urządzeń sygnalizacji i sterowania ruchem oraz SDIP (na odcinku od km 1+170 do ul. Rogowskiej),

- budowy zastępczych przystanków komunikacji miejskiej przy ul. Strzegomskiej (na odcinku istniejącego buspasa),

- nasadzenia zieleni na odcinku całej inwestycji, tj. od ul. Podwale do ul. Rogowskiej wraz z pielęgnacją i monitoringiem w okresie gwarancyjnym, a także pełnienie nadzoru dendrologicznego na całości inwestycji również w trakcie przeprowadzania robót,

- budowy dróg rowerowych i chodników.

Warunki przetargu

Zamawiający ustalił termin otwarcia ofert na dzień 12 grudnia. Wykonawcy, którzy złożą oferty w tym postępowaniu będą mogli uzyskać punkty za: cenę (60%), termin gwarancji zgodnie z kartą gwarancyjną z wyłączeniem zieleni (10%), okres rękojmi z wyłączeniem zieleni (10%), doświadczenie kierownika robót torowych (20%).

Przypomnijmy. Trasa Autobusowo Tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. Mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków. Całkowita długość TAT to 7 km. Na pl. Orląt Lwowskich tramwaj wjedzie na nową trasę z istniejącego torowiska na ul. Podwale lub ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Braniborskiej. Za Dworcem Świebodzkim tory odbiją w kierunku dworca Marchijskiego. Będzie to wymagało przebudowania skrzyżowania ul. Robotniczej i pl. Orląt Lwowskich. Dalsza część trasy w kierunku Nowego Dworu została wytyczona m.in na tyłach galerii wnętrz "Domar" i równolegle do ulicy Robotniczej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
PAT
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....