TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wrocław przygotowuje się do ETZT
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 06.08.2019 15:53:22
Wrocław przygotowuje się do ETZT (foto: wroclaw.pl)

Wrocław przygotowuje się do organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym roku odbędzie się już 18. edycja tego wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają do współpracy instytucje oraz przedsiębiorstwa, które chcą się przyłączyć do współtworzenia tegorocznego ETZT.

Jak co roku stolica Dolnego Śląska bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT), który trwa od 16 do 22 września. Jednym z najbardziej rozpoznawalnym wydarzeń całej kampanii jest Dzień bez Samochodu, przypadający na 22 września (niedziela). Hasłem tegorocznego ETZT na całym kontynencie jest "Chodź z nami!", a we Wrocławiu podkreślane są jego dwa aspekty. Jednym jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w ruchu miejskim, drugim zaś uczestnictwo w życiu miasta osób z niepełnosprawnościami, które ciągle muszą mierzyć się z różnego rodzaju barierami.

– Wrocław od kilku lat wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Dbamy o to, aby w sposób spójny i przyjazny dla mieszkańców kształtować nowe przestrzenie lub adoptować już istniejące – wyjaśnia Tomasz Stefanicki z Departamentu Transportu i Infrastruktury Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Jednym z kluczowych elementów zrównoważonego systemu miejskiego jest mobilność mieszkańców. Zrównoważony transport obejmuje każde przemieszczenie się człowieka, niezależnie od tego, czy porusza się pieszo, czy jedzie hulajnogą, rowerem, komunikacją miejską lub samochodem. Ważne, aby brać pod uwagę środowisko i przestrzeń, które dają nam możliwości, ale też stawiają ograniczenia.

Miasto wspiera alternatywne formy transportu

Dziś do Wrocławia każdej doby wjeżdża 240 tys. aut, aby móc sprawnie poruszać się po mieście, należy zatem wspierać różne alternatywne formy transportu. Istotne jest jednak to, aby poprawa warunków przemieszczania się cieszyła się poparciem społecznym, a to wbrew pozorom nie jest łatwe. To, co w dłuższej perspektywie jest dobre dla wszystkich "tu i teraz", dla części z nas wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń, i to jest najtrudniejsze.

Ingerowanie w nasze codzienne zwyczaje przyjmujemy z wrogością, dlatego potrzebne są inicjatywy, pozwalające rozmawiać o naszych celach i o tym, jak możemy je osiągnąć. Całe szczęście nie jesteśmy w tym osamotnieni, dlatego nasz udział w europejskim wydarzeniu jest również formą rozpowszechnienia prowadzonych zmian oraz promocją przyjaznych dla otoczenia form mobilności, które są już dzisiaj dostępne dla mieszkańców – informuje wrocławski ratusz.

Gdzie świętuje Wrocław

W wielu europejskich miastach podczas ETZT ważna ulica lub plac jest wyłączany z ruchu samochodowego na rzecz pieszych, rowerzystów oraz pasażerów komunikacji zbiorowej; we Wrocławiu w ostatnich latach były to kolejno most Uniwersytecki (2015) oraz ulice: Kazimierza Wielkiego (2016), Krupnicza (2017) i Ruska (2018).

- W tym roku wybór Wrocławia padł na plac Kościuszki z fragmentem ulicy Świdnickiej, które niebawem czekają znaczące przemiany – na rok 2020 zaplanowana jest tutaj budowa przystanków wiedeńskich – zapowiada Tomasz Stefanicki. – Zdecydowaliśmy się na pl. Kościuszki oraz ul. Świdnicką, ponieważ Wrocław podejmuje także problematykę traktowania ulic i placów miejskich jako miejsc rozwoju aktywności społecznej, kulturalnej, gospodarczej, a nie wyłącznie jako szlaków transportowych – wyjaśnia Tomasz Stefanicki.

Zaproszenie do współorganizacji ETZT

W tym roku miasto przeprowadziło otwarty konkurs dla organizacji pozarządowych na koordynację obchodów ETZT; wygrała go Wrocławska Fundacja Filmowa, znana z organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku,

w tym m.in. festiwalu MIASTOmovie czy cyklu pokazów Polish Cinema for Beginners, a także z Dolnośląskich Spacerów Filmowych. Ten ostatni sposób poznawania przestrzeni publicznych idealnie wpisuje się w tegoroczne hasło ETZT i na pewno będzie mocno obecny wśród wydarzeń Tygodnia.

Fundacja rozpoczyna właśnie rozmowy z instytucjami, przedsiębiorstwami oraz organizacjami, które na co dzień działają w rejonie pl. Kościuszki oraz wzdłuż ul. Świdnickiej i które chciałby się przyłączyć do współorganizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
ETZT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....