TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wschodnia Magistrala Kolejowa coraz bliżej?
MR TransInfo - Opublikowano: 02.11.2016 19:39:37 1 komentarz
Magistrala Wschodnia (źródło: PKP PLK)

Magistrala Wschodnia jest szczególną koncepcją modernizacji istniejących już linii kolejowych, które łączą ze sobą miasta wojewódzkie Polski wschodniej, tj. Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów i Kielce.

Spotkanie odbyło się w Rzeszowie w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Jak zapowiadają przedstawiciele rządu, zostaną podjęte działania inwestycyjne z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które mają za zadanie podnieść parametry techniczne linii kolejowych w regionie. Ulepszenia pozwolą na zwiększenie prędkości oraz przepustowości infrastruktury kolejowej położonej w obrębie Magistrali Wschodniej i jej najbliższym otoczeniu.

Inwestycje tworzące tzw. Magistralę Wschodnią przyczynią się do realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której celem jest m.in. zwiększenie dostępności transportowej oraz poprawa warunków świadczenia usług związanych z przewozem towarów i pasażerów. Liczymy także, że atrakcyjniejsze połączenia między miastami wojewódzkimi Polski Wschodniej doprowadzą do zwiększenia udziału transportu kolejowego w przewozach towarowych i pasażerskich w skali lokalnej, makroregionalnej i krajowej. Spowoduje to odciążenie dróg, a w konsekwencji ograniczy negatywne oddziaływanie transportu samochodowego na środowisko ? zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Dzięki planowanym inwestycjom poprawi się jakość infrastruktury kolejowej pomiędzy miastami wojewódzkimi Polski wschodniej, co poprawi dostępność transportową makroregionu. Rezultatem planowanych inwestycji będzie zwiększenie konkurencyjności ekonomicznej, co przełoży się na szybszy wzrost gospodarczy, a zarazem na poprawę jakości życia mieszkańców.

Ponadto zmodernizowana magistrala zwiększy udział transportu kolejowego w przewozach towarowych i pasażerskich w skali lokalnej, makroregionalnej i krajowej. Pomoże to odciążyć drogi oraz ograniczyć negatywne oddziaływanie transportu samochodowego na środowisko.

Efektywnie zainwestowane środki zwiększą dostęp do głównych makroregionalnych i zewnętrznych rynków pracy oraz poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Dzięki inwestycji przewozy towarowe będą bardziej efektywne i opłacalne .

Magistrala Wschodnia ma przebiegać w ciągu linii kolejowych: Olsztyn ? Korsze ? Kętrzyn ? Giżycko ? Ełk ? Białystok ? Czeremcha ? Siedlce ? Łuków ? Dęblin ? Lublin ? Kraśnik ? Tarnobrzeg ? Kolbuszowa ? Rzeszów, wraz z odgałęzieniem do Kielc: Tarnobrzeg ? Ostrowiec Świętokrzyski ? Skarżysko ? Kielce.

Prace inwestycyjne w ciągu Magistrali Wschodniej planowane w perspektywie finansowej 2014-2020 będą finansowane z kilku źródeł. Są nimi CEF, środki krajowe oraz 3 programy operacyjne współfinansowane ze środków UE: Polska Wschodnia 2014-2020 (8 projektów), Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (4 projekty) oraz Regionalne Programy Operacyjne 2014-2020 (2 projekty). Zgodnie z informacją PKP PLK S.A. łączna wartość wszystkich projektów przekroczy 6,5 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kolej
UE
MR
PKP PLK
POIiŚ
POPW
RPO
  • www – 03.11.2016

    Czy Wasza redakcja wczoraj przypadkiem nie zamieściła artykułu na temat pewnej linii w Warmińsko-Mazurskim, która została wyremontowana, a nie jeździ po niej żaden pociąg pasażerski???Jestem za modernizacjami i rozbudową linii kolejowych, ale Panowie od razu pokażcie do czego te linie będą wykorzystywane. Jeżeli do tego żeby po takiej linii jechało góra pięć pociągów na dobę to robota i niezbędne środki nie będą miały sensu. Zanim zaczniemy budować tory może warto pomyśleć jak przyciągnąć potencjalnych klientów. Planowana jest budowa Via Carpatii. Konkurencja dla magistrali będzie zatem duża, oby nie zabójcza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....