TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wspólny bilet kolejowo autobusowy w Wodzisławiu Śl. Rybniku?
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.06.2018 15:05:40
Wspólny bilet kolejowo autobusowy w Wodzisławiu Śl. Rybniku? (foto: UM WŚ)

Mamy już świetną ofertę połączeń kolejowych pomiędzy Wodzisławiem Śląskim i Rybnikiem. Teraz pracujemy nad wprowadzeniem wspólnego biletu okresowego na komunikację miejską oraz połączenia kolejowe w ramach szybkiej kolei miejskiej – poinformował Urząd Miasta Wodzisław Śląski.

Miasto Wodzisław Śląski oraz miasto Rybnik przygotowują z Kolejami Śląskimi wprowadzenie wspólnego biletu na komunikację autobusową i kolejową. Będzie to wspólny bilet okresowy, który pozwoli pasażerom na podróżowanie na jednym bilecie np. na linii kolejowej Wodzisław Śląski - Rybnik oraz komunikacją miejską Wodzisławia (1 strefa) oraz Rybnika (kilka stref).

Emitentem wspólnego biletu będą Koleje Śląskie. Przewoźnik wodzisławskiej komunikacji miejskiej - firma Kłosok - będzie honorować bilet wspólny wydawany przez Koleje Śląskie. - Cena biletu miesięcznego na samą komunikację kolejową na trasie wodzisław Śląski - Rybnik wynosi 110 zł, a więc nie uległa zwiększeniu mimo poprawy jakości taboru oraz skokowego zwiększenia ilości połączeń od dnia 10 czerwca 2018 r. - mówi Dariusz Szymczak, I zastępca prezydenta miasta.

Na wspólnym bilecie szybkiej kolei miejskiej i komunikacji miejskiej Wodzisławia Śląskiego miasto udzieli rabatu na komunikację autobusową w wysokości 10 zł. Wspólny bilet będzie kosztował zamiast 170 zł - 160 zł (bilet normalny). Różnica ceny (rabat 10 zł) będzie przewoźnikowi wyrównywana przez miasto.

Wspólny bilet kolejowo-autobusowy będzie dostępny w kanałach sprzedaży Kolei Śląskich - w kasach oraz sprzedaży internetowej. W przypadku Wodzisławia Śląskiego będzie to kasa na miejskim dworcu autobusowym (Galeria Karuzela), a w przyszłości kasa na zrewitaliziwanym miejskim dworcu kolejowym. Możliwy będzie również zakup w kasie Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Rybniku. Bilet nie będzie dostępny w biletomacie Kolei Śląskich w tymczasowej poczekalni dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim, gdyż biletomaty nie umożliwiają sprzedaży żadnych biletów okresowych.

- Wodzisław Śląski, Rybnik oraz Koleje Śląskie wypracowały już porozumienie w tej sprawie, które powinno zostać podpisane w najbliższym czasie. Czekamy na złożenie wszystkich podpisów na dokumentach, wydanie odpowiednich rozporządzeń. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku - kilkunastu dni. O dniu wprowadzenia wspólnego biletu poinformujemy, mam nadzieję, już całkiem niedługo - wyjaśnia prezydent miasta Mieczysław Kieca. Koleje Śląskie wprowadziły już wspólną taryfę do systemu informatycznego prowadzonego przez PKP Informatyka.

Kolejnym etapem będzie wprowadzenie wspólnego biletu okresowego ulgowego, który powinien być dostępny przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wodzisław Śląski
Rybnik
Przewozy Regionalne
Koleje Śląskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....