TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wydatki na transport publiczny w budżecie Warszawy na 2019 r.
- Opublikowano: 20.11.2018 11:09:15
Wydatki na transport publiczny w budżecie Warszawy na 2019 r. (foto: ZTM)

Transport publiczny jest jednym z priorytetów w budżecie stolicy na 2019 r. Warszawscy radni oraz Regionalna Izba Obrachunkowa otrzymali projekty budżetu na 2019 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej.

2019 rok będzie kolejnym rokiem intensywnego rozwoju naszego miasta, które jest jednym z najszybciej rozwijających się i zmieniających się metropolii w Europie. Projekt przyszłorocznego budżetu kładzie silny nacisk na oświatę, transport publiczny oraz na inwestycje. Wprowadziliśmy rozwiązania, które czynią Warszawę miastem dobrym do życia, do założenia rodziny. Przykładem może być warszawski bon żłobkowy, bezpłatne przedszkola i komunikacja miejska dla uczniów – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Jednym z najważniejszych wydatków z budżetu miasta będzie zakup usług komunikacji miejskiej. Na kursowanie pojazdów wszystkich linii wydane zostanie 2 mld 722 mln zł. Łącznie wydatki bieżące na transport i komunikację planowane są na kwotę 3 mld 349 mln zł.

Wydatki majątkowe w 2019 r. zaplanowano w kwocie 2 mld 877 mln zł. Obejmują one finansowanie inwestycji o charakterze ogólnomiejskim – 1 mld 851 mln zł oraz dzielnicowym – 1 mld 15 mln zł. Wartość projektów inwestycyjnych współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej wynosi 1 mld 36 mln zł. Dofinansowanie unijne w 2019 r. wyniesie 582 mln zł.

Największym wydatkiem inwestycyjnym miasta w 2019 r. będzie projekt i budowa kolejnych odcinków II linii metra. Stolica wyda na to w przyszłym roku aż 873,1 mln zł.

A jak będzie w kolejnych latach? W Wieloletniej Prognozie Finansowej, obejmującej lata 2019-2045, na wydatki inwestycyjne przeznaczono 60,7 mld zł, z czego zadania inwestycyjne planowane i realizowane to 15,9 mld zł (w okresie 2019-2027). Kluczowe inwestycje ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej to m.in. rozbudowa II linii metra, czy budowa linii tramwajowej na Tarchomin.

Projekt budżetu na 2019 r. oraz projekt Wieloletniej Prognozy Finansowej m.st. Warszawy na lata 2018-2045 są dostępne na stronie internetowej www.um.warszawa.pl w zakładce "Finanse Warszawy" oraz na stronie www.bip.warszawa.pl w zakładce "Budżet i polityka finansowa m.st. Warszawy". Dokumenty będą teraz opiniowane przez komisje merytoryczne Rady m.st. Warszawy, w tym Komisję Budżetu i Finansów oraz organ nadzoru Regionalną Izbę Obrachunkową.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Warszawa
budżet

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....