TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Wyjątkowy mural na wrocławskim dworcu
- Opublikowano: 29.03.2019 16:35:05
Wyjątkowy mural na wrocławskim dworcu (foto: Polbus-PKS)

Na dworcu autobusowym we Wrocławiu, przy ul. Suchej 1, odsłonięto nietypowy mural. Przedstawia on – w formie kilku obrazków – historię człowieka na wózku, który dzięki rehabilitacji odzyskuje czucie w nogach i wraca do gry w piłkę nożną.

Powstanie muralu to jeden z efektów współpracy, jaką nawiązały POLBUS-PKS Sp. z .o.o. we Wrocławiu oraz Fundacja "Potrafię Pomóc". Jego twórcą jest wrocławski artysta streetartowy Filip "Skont" Niziołek. Składający się z sześciu obrazków mural pokazuje historię piłkarza, który po doznanym wypadku ląduje na wózku inwalidzkim, a następnie wraca do pełnej sprawności.

– Projekt od początku miał przedstawiać człowieka na wózku, który chce wstać i znów móc się samodzielnie poruszać. Dlatego skupiłem się przede wszystkim na pokazaniu jego nóg i stworzyłem historię, jak wstaje z wózka i znów może grać w piłkę, spełniając swoje marzenie. Użyłem przy tym ostrych czerni i czystych bieli, by nadać muralowi bezpośredni przekaz – powiedział Filip "Skont" Niziołek.

Wrocław miastem bez barier

Mural jest inicjatywą Fundacji "Potrafię Pomóc", która zaproponowała wykonanie go w miejscu dworca autobusowego, przez które przewija się kilkaset tysięcy ludzi miesięcznie.

– Z jednej strony, z muralem dworzec będzie jeszcze przyjaźniejszy dla podróżnych, z drugiej, jest to bardzo dobry punkt, by uwrażliwiać mieszkańców Wrocławia i podróżnych na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wrocław jest miastem bez barier, dworzec jest miejscem bez barier i chcemy, by wszyscy, którzy stąd wyjeżdżają zapamiętali to miasto, jako przyjazne – pokreślił Krzysztof Balawejder, prezes zarządu POLBUS-PKS Sp. z o.o. w stolicy Dolnego Śląska.

– Dla mnie jest to także symboliczne podziękowanie dla innego piłkarza - kapitana Śląska Wrocław, Marcina Robaka za jego zaangażowanie społeczne i pomoc innym, co bardzo doceniamy – dodał Balawejder.

Mural ma także przypominać wszystkim, jak kluczową rolę w życiu osób niepełnosprawnych pełni rehabilitacja oraz jak spektakularne efekty może przynieść.

– Bardzo dziękuję zarówno prezesowi Polbusa, jak i Fundacji "Potrafię Pomóc" za kolejny projekt zrealizowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wrocławski dworzec jest wyposażony w wiele udogodnień dla takich osób. Tym samym pokazujemy, że warto przełamywać kolejne bariery – powiedział Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawności.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....