TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

zbiletem.pl dla ZTZ Rybnik. NFC i kody QR.
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.09.2016 16:52:04 1 komentarz
fot. zbiletem.pl

Od 15 września 2016 rybnickie bilety okresowe dostępne są na platformie zbiletem.pl. Rybnik jest kolejnym miastem w Polsce, które zdecydowało się na wybór zbiletem.pl jako dystrybutora imiennych biletów okresowych na smartfona.

Rozpoczęcie współpracy zbiletem.pl z Zarządem Transportu Zbiorowego w Rybniku wiązało się z rozwojem aplikacji zbiletem. Organizator transportu z Rybnika chciał zwiększyć sprzedaż biletów okresowych przez Internet i udostępnić je na nowym, dużo bardziej dostępnym niż tradycyjne, nośniku jakim jest smartfon. Kluczowe jednak było zachowanie danych dotyczących podróży. W Rybniku, jak i w innych miastach w Polsce, podróżni z biletami okresowymi rejestrują wejście do pojazdu (system check-in), dostarczając danych na temat realizowanych przejazdów, które zarząd transportu wykorzystuje do analizy i optymalizacji rozkładów jazdy czy wykorzystania taboru.

Zespół zbiletem.pl zaprojektował i dostarczył aplikację mobilną z funkcją rejestracji wejścia dla biletu okresowego w smartfonie. Check-in odbywa się w technologii NFC, lub bardzo popularne dziś kody QR. Wszystkie pojazdy realizujące przewozy w Rybniku zostały wyposażone w kody oraz tagi NFC. Umieszczone są przy każdym wejściu do pojazdu, aby pasażerowie mogli wygodnie z nich korzystać. System zbiletem zbiera dane z aplikacji mobilnej i przesyła je na serwer organizatora. Tam są one odpowiednio przetwarzane dostarczając niezbędnych danych wynikowych.

Kontrola biletu odbywa się on-line zapewniając 100% skuteczność i bezpieczeństwo, dzięki aplikacji dostarczonej przez zbiletem.pl, która działa na urządzeniach z Androidem oraz sprawdzarkach Casio wykorzystywanych przez ZTZ w Rybniku.

Efektem współpracy jest pierwszy w Polsce wygodny bilet w smartfonie na transport publiczny działający w systemie check-in.

zbiletem.pl to rozwiązanie, które łączy web i mobile. Jest efektywnym kanałem dystrybucji biletów znacznie zwiększającym ich dostępność. Ułatwia podróżnym zakup biletu skracając i ułatwiając proces zarówno zakupu jak i rozpoczęcia korzystania z biletu okresowego. Zakup biletu odbywa się na stronie internetowej a bilet przechowywany jest w aplikacji mobilnej do której trafia momentalnie po zakupie. Płatności w systemie zbiletem.pl procesuje PayU. Aplikacja działa na platformach Android, iOS dla iPhone oraz Windows Phone.

zbiletem.pl działa już w 9. miastach w Polsce. Poza Rybnikiem między innymi w Rzeszowie, Włocławku czy Inowrocławiu, w którym system debiutował w sierpniu 2015 roku rozpoczynając współpracę z MPK Inowrocław. Operatorem zbiletem.pl jest spółka Infospread Polska. Szczegóły dotyczące systemu zbiletem.pl znajdują się na stronie www.zbiletem.pl.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTZ Rybnik
zbiletem.pl
systemy biletowe
  • pasażer – 08.11.2016

    Fajny pomysł. Na początku był problem ze skanowaniem kodu lecz po jakimś czasie zaskoczył

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....