TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zgłoś projekt do konkursu Kraków bez barier
PAP - Opublikowano: 21.02.2020 17:30:07
Zgłoś projekt do konkursu Kraków bez barier; Fot. Magiczny Kraków

Trwa 13. edycja konkursu "Kraków bez barier". Na zgłoszenia obiektów, innowacji, inicjatyw, firm i osobowości, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami i pomagają im korzystać z oferty miasta zostało już niewiele czasu, termin upływa 24 lutego.

Konkurs "Kraków bez barier" od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.

Nowa forma

Od ubiegłego roku konkurs "Kraków bez barier" funkcjonuje w rozszerzonej formule. Nagrodami i wyróżnieniami honorowane są zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami.

– Zachęcam do udziału w konkursie "Kraków bez barier", bo każda idea, która wspiera osoby niepełnosprawne, a zwłaszcza pomaga w ich codziennym funkcjonowaniu zasługuje na szerokie poparcie – mówi Piotr Pogon, laureat ubiegłorocznej edycji w kategorii "Osobowość roku", który działa charytatywnie, współpracuje z fundacjami i, mimo choroby nowotworowej oraz braku płuca, dwukrotnie ukończył Ironmana, a także zdobył cztery szczyty Korony Ziemi.

Pięć kategorii

Zgłoszenia do konkursu "Kraków bez barier" 2019 przyjmowane są w pięciu kategoriach:

  • Budownictwo dostępne, w kategoriach: obiekty użyteczności publicznej, przestrzeń publiczna, obiekty i przestrzenie zabytkowe;

  • Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze;

  • Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami;

  • Osobowość roku;

  • Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Kandydatów do udziału w konkursie mogą zgłaszać pełnoletni mieszkańcy naszego miasta, a także instytucje, firmy, uczelnie, stowarzyszenia i zespoły badawcze. Zgłoszenia można składać do 24 lutego: osobiście w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, strefa B, III piętro, pok. 8; drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem "Kraków bez barier 2019"; drogą elektroniczną - adres: sz.umk@um.krakow.pl.

Zwycięzców wybierze jury konkursowe powołane przez prezydenta Krakowa. Laureaci otrzymają okolicznościowe statuetki oraz możliwość posługiwania się konkursowymi tytułami podkreślającymi ich społeczne zaangażowanie. Szczegółowe informacje o konkursie, w tym zasady zgłaszania i tryb przyznawania nagród są zawarte w regulaminie konkursu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
niepełnosprawny
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....