TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zielona Góra wybiera kontrolerów Wierzyciela
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.08.2018 14:00:10
Zielona Góra wybiera kontrolerów Wierzyciela

Firma MZK Zielona Góra wybrała firmę, która będzie świadczyła usługi kontrolerskie od 1 września 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku.

W przetargu Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze na kontrolę biletów i uprawnień pasażerów do korzystania z komunikacji publicznej, a także windykacji należności z tytułu wystawionych opłat dodatkowych zgłosiły się dwie firmy:

  • Rewizor z Gdyni z ceną 1 719 048 PLN brutto;

  • Wierzyciel z Leszna z ceną 1 136 520 PLN brutto.

Oferty zostały oceniane z uwzględnieniem 2 kryteriów: ceny (60%), ilości zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji umów (40%). Jednak przy takiej różnicy w cenach spółka bez większego zastanawiania się wybrała ofertę wielkopolskiej firmy. Warto tutaj dodać, że budżet MZK na ten cel wynosił ... 546 120 PLN brutto.

Zakres kontroli i obowiązki wykonawcy

Wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa będzie świadczył usługi od 1 września 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku. Co ciekawe do realizacji tego zamówienia wymagane jest zatrudnienie osób niepełnosprawnych w liczbie minimum 40% ogółu zatrudnionych przez wykonawcę.

Zadania dla zwycięzcy przetargu dotyczyć mają wykonywania usługi polegającej na prowadzeniu kontroli biletów za przewóz osób, zwierząt lub bagażu na liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez MZK oraz windykacji i egzekucji należności z tytułu jazdy bez ważnego biletu: papierowego, zakupionego przy pomocy aplikacji mobilnej lub elektronicznego. Kontrola biletów musi być wykonywana przez wszystkie dni robocze, w soboty, niedziele i święta w każdym miesiącu kalendarzowym roku.

Zamawiający wymaga przeprowadzenia minimum 145 kontroli w każdy dzień od poniedziałku do piątku za wyjątkiem dni świątecznych, minimum 105 kontroli w każdą sobotę, minimum 105 kontroli w każdą niedzielę oraz minimum 75 kontroli w dni świąteczne w tym również w dniach 24 grudnia oraz 31 grudnia z zastrzeżeniem, że łączna liczba kontroli w miesiącu wyniesie co najmniej 4 000. Przez kontrolę biletów zamawiający rozumie wejście kontrolerów do pojazdu komunikacji miejskiej, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie kontroli biletowej MZK i sprawdzenie, czy wszyscy pasażerowie znajdujący się w pojeździe wnieśli opłatę za przejazd, posiadają ważny bilet oraz dokumenty stwierdzające prawo do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego. Kontrola musi być przeprowadzona w zespołach przynajmniej dwuosobowych.

W przypadku jednoznacznego stwierdzenia naruszenia przepisów taryfowych przez pasażera kontroler powinien pobrać opłatę dodatkową i wydać pokwitowanie na druku uzgodnionym z MZK Zielona Góra. Kontroler ma obowiązek uzasadnienia swojej decyzji, szczególnie w przypadku nieuznania biletu za ważny. Jeżeli pasażer nie jest w stanie uregulować opłaty dodatkowej lub odmówi jej uregulowania kontroler wystawi wezwanie do zapłaty. Pasażerowi, który nie posiada ważnego biletu i odmawia uiszczenia opłaty dodatkowej oraz okazania dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości, kontroler będzie mógł utrudnić opuszczenie pojazdu w celu uzyskania pomocy Policji lub Straży Miejskiej. Wykonawca będzie prowadził dokładną dokumentację osób spisanych za jazdę bez ważnych biletów posługując się danymi osobowymi tylko niezbędnymi do ich identyfikacji, dochodzenia roszczenia w postępowaniu sądowym. Ma także wyczerpująco rozpatrywać odwołania ustne i pisemne pasażerów. Jednak ostateczną decyzję w sprawie uiszczenia opłaty dodatkowej podejmie dyrektor MZK.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontrola
MZK Zielona Góra
Rewizor
Wierzyciel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....