TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZIKiT uczy bezpieczeństwa na drogach i w komunikacji
ZIKIT TransInfo.pl - Opublikowano: 09.04.2018 13:53:52
ZIKiT uczy bezpieczeństwa na drogach i w komunikacji (foto: ZIKiT)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prowadzi Akademię Mobilności ZIKiT, spotkania edukacyjne z uczniami, obejmujące takie zagadnienia jak: korzystanie ze środków komunikacji miejskiej oraz bezpieczne i samodzielne poruszanie się po mieście.

5 kwietnia br. ZIKiT gościł uczniów z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 50. Dzieci standardowo zostały odebrane z placówki szkolnej, dzięki uprzejmości firmy Mobilis. W trakcie jazdy autobusem do ZIKiT poznały najważniejsze zasady związane z podróżowaniem Komunikacją Miejską. Mogły porozmawiać ze specjalnie zaproszonymi, umundurowanymi kontrolerami biletów (firma Renoma). Nauczyły się jak odpowiednio zachowywać się w pojeździe oraz kasować bilet. Po dotarciu do jednostki dzieci zwiedziły najważniejsze miejsce ZIKiT - Centrum Sterowania Ruchem. Mogły tam przekonać się w jaki sposób monitorowane są tramwaje poruszające się po mieście oraz zobaczyć ile kamer na co dzień obserwuje funkcjonowanie miasta.

Jednostka mając szczególnie na uwadze bezpieczeństwo dzieci na drogach, wzbogaciła dzisiejszą wizytę o instruktaż "Uczeń bezpieczny na drodze". Polegał on na tym, że uczniowie pod kontrolą osób prowadzących uczyły się w terenie, jakie zasady obowiązują na przejściu dla pieszych. Prowadzący podkreślali, że odpowiednie zachowanie i stosowanie do ściśle określonych zasad obowiązujących na przejściu dla pieszych jest bardzo ważne. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy odblask, aby zawsze było widoczne na drodze. Instruktaż zostanie wprowadzony na stałe i będzie dodatkowym elementem lekcji prowadzonych w ramach AMZ.

Do tej pory w ramach Akademii Mobilności ZIKiT (II edycji) zorganizowanych zostało dwanaście spotkań – 265 uczniów. W planach są kolejne spotkania z tego cyklu. W trakcie spotkania zawsze przekazywana jest uczniom istotna informacja – dzieci w Krakowie mogą podróżować bezpłatnie! Ważne tylko, aby mieć przy sobie legitymację szkolną. Nauczyciele krakowskich szkół każdorazowo podkreślają, że projekt wart jest kontynuacji.

Dzieci odwiedzają ZIKiT również w ramach drugiej edycji Akademii Młodego Krakowianina – cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Celem akcji jest rozwijanie wiedzy najmłodszych krakowian z zakresu: ekologii, funkcjonowania miasta oraz bezpieczeństwa na drogach. Do tej pory w ramach AMK ZIKiT odwiedziło sześć grup dzieci z drugich klas szkół podstawowych - 129 uczniów. W planach są kolejne spotkania, które będą prowadzone do czerwca br.

ZIKiT realizuje akcje wspólnie z Partnerami: firmą Mobilis oraz umundurowanymi kontrolerami z firmy Renoma.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bezpieczeństwo
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....