TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZIKiT wobec nakazów Wojewody Małopolskiego
ZIKIT - Opublikowano: 13.07.2018 11:25:47
ZIKiT wobec nakazów Wojewody Małopolskiego

W czerwcu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu został poprzez nakaz Wojewody Małopolskiego zobligowany do wprowadzenia zmian w mieście.

Pierwsza zmiana dotyczy Kazimierza – zmieniona ma zostać obowiązująca obecnie tam Strefa Ograniczonego Ruchu. Druga to korekta oznakowania na niektórych chodnikach, które dopuszczały ruch rowerowy. Zmienią się również dotychczasowe zasady regulujące wjazd do Strefy Ograniczonego Ruchu w centrum.

W związku ze zmianami jakie dotyczą Kazimierza, ZIKiT przedstawił radnym miasta Krakowa propozycję wprowadzenia tam Strefy Czystego Transportu (SCP). Strefa miałaby na celu ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, hałasu oraz uspokojenie ruchu ulicznego w tej części miasta.

Proponowane rozwiązanie swoim obszarem ma się pokrywać z istniejącą na Kazimierzu (a zakwestionowaną przez Wojewodę) od ponad pół roku Strefą Ograniczonego Ruchu (SOR), która spełnia podobne cele. Wojewoda poparł ideę ograniczenia ruchu i potwierdził, że dopuszczanym przez niego rozwiązaniem będzie wprowadzenie Strefy Czystego Transportu na Kazimierzu. Obecnie ZIKiT przygotowuje się do przeprowadzenia rozmów z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz z radą dzielnicy, które pozwoliłyby zweryfikować doświadczenia z funkcjonowania SOR na Kazimierzu.

Jeśli przychylność Rady Miasta Krakowa się potwierdzi (projekt zyskał akceptację komisji infrastruktury Rady Miasta Krakowa) po wprowadzeniu SCP na obszarze Kazimierza wjazd na ten teren będą miały tylko pojazdy napędzane wyłącznie prądem, wodorem, lub gazem CNG. Ograniczenia nie będą dotyczyły mieszkańców, którzy wszystkimi pojazdami ważącymi nie więcej niż 3,5 tony będą mogli do niej wjechać. Utrzymane będą dotychczasowe godziny dostaw dla przedsiębiorców. Do strefy będą mogły też wjeżdżać wozy służb ratunkowych czy policji. Wyjątek uczyniono również dla orszaków weselnych.

Zapadła też decyzja, by spór prawny między jednostką a urzędem Wojewody przenieść na drogę sądową. Obie instytucje nadal stoją na przeciwnych stanowiskach w sprawie zasadności wprowadzania Strefy Ograniczonego Ruchu. Orzeczenie sądu w tej sprawie będzie miało duże znaczenie - ostatecznie pozwoli rozstrzygnąć wątpliwości prawne oraz da podstawy do dalszych działań na gruncie polityki transportowej miasta.

Na niektórych chodnikach, za pomocą znaku dopuszczony był ruch na rowerach. Obecnie zostanie wykonane nowe oznakowanie, aby zachować możliwości przejazdu dla rowerzystów, pojawi się np. ciąg pieszo-rowerowy. Pojawi się on w miejscach gdzie będą odpowiednie parametry chodników. Zmiana oznakowania nie zmieni sposobu w jaki prowadzony jest tam ruch, a zapewni zgodność z oczekiwaniami Wojewody.

Zgodnie z nakazem wojewody, od 17 lipca br. tzw. wjazdówki do strefy B przestaną obowiązywać. Od tego dnia wprowadzone zostaną nowe rozwiązania, które pozwolą na wjazd służb miejskich. Nowe zasady pozwolą również na okazjonalne wjazdy (np. nowożeńców) do Strefy Ograniczonego Ruchu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....