TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

ZIKiT wzmacnia bezpieczeństwo infrastruktury dla pieszych
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.12.2017 11:36:12 1 komentarz
ZIKiT wzmacnia bezpieczeństwo infrastruktury dla pieszych

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podejmuje szereg działań służących wzmacnianiu bezpieczeństwa pieszych w Krakowie.

Obecnie jest to szczególnie istotne ze względu na okres zimowy i szybko zapadający zmierzch. Działania jakie realizuje ZIKiT to m.in.: uruchamianie nowych sygnalizacji przy przejściach dla pieszych, fluorescencyjne oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome na jezdniach – czerwone pogrubione linie tuż przed zebrą. Szczególną troskę Jednostka przywiązuje do bezpieczeństwa najmłodszych, dlatego też pojawiły się skorygowane znaki drogowe na przejściach w pobliżu krakowskich szkół (Stare Miasto). Dodatkowo, mając na uwadze kierowców, modernizacji zostanie poddana sygnalizacja świetlna w miejscach, gdzie jezdnie przecinają tory tramwajowe.

Sygnalizacje przy przejściach dla pieszych

W dniu 30 listopada br. została uruchomiona sygnalizacja dla pieszych na ul. Armii Krajowej (na wysokości budynków biurowych). Zmiana organizacji ruchu w tym punkcie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo osób tam się poruszających. Decyzja o powstaniu w omawianym miejscu sygnalizacji oparta była na analizach i obserwacjach prowadzonych przez ZIKIT oraz wpływających wnioskach mieszkańców miasta. Pod koniec tego tygodnia planowane jest uruchomienie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic: Kocmyrzowska – Bulwarowa. Pozwoli ona wyeliminować zdarzenia drogowe oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Z uwagi na dużą wypadkowość, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wnioskował także o ujęcie w przyszłorocznym budżecie finansowania budowy sygnalizacji świetlnej między innymi na skrzyżowaniu ulic: Jasnogórska – Gaik – Ojcowska; Zakopiańska – Faustyny; Al. Solidarności - Bulwarowa; Jasnogórska – Chełmońskiego; Olszyny – Lesista oraz na przejściu dla pieszych na Armii Krajowej (na wysokości hotelu Nowotel).

Konieczne są zintegrowane działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych na drogach. Dlatego też staramy się wprowadzać różne rozwiązania: nowe sygnalizacje, nowe oznakowanie poziome oraz pionowe. Wszytko po to, aby pieszy był bezpieczny na drodze. Cieszymy się, że udało się zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo najmłodszych, dzięki skorygowanym, bardziej widocznym znakom, które pojawiły się przy przejściach w bezpośrednim sąsiedztwie szkół. - powiedział Andrzej Mikołajewski, Dyrektor w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Skorygowane znaki drogowe przy szkołach

Z uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych w listopadzie br. zostały zamontowane nowe, bardziej widoczne znaki ostrzegawcze przy przejściach dla pieszych, w pobliżu szkół. Dotychczasowe znaki zostały zastąpione dużą zespoloną tablicą ze znakiem D-6 "przejście dla pieszych" oraz "Agatką", w celu zwrócenia szczególnej uwagi na dzieci. Znak jest fluorescencyjny, dzięki temu dobrze widoczny dla kierowców, co jest szczególnie ważne w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Montaż objął następujące ulice: Dietla – Sebastiana; Piłsudskiego – Retoryka; Straszewskiego – Smoleńsk; Starowiślna – Miodowa; Chmielowskiego – Wietora; Retoryka - Smoleńsk; Krowoderska – Słowiańska; Loretańska – Studencka; Rajska – Karmelicka; Michałowskiego – Kochanowskiego; Grabowskiego – Kochanowskiego (Dzielnica I Stare Miasto).

Modernizacja sygnalizacji ostrzegawczych

Trwają także prace nad modernizacją sygnalizacji świetlnych w miejscu przecięcia jezdni z torowiskiem tramwajowych (tzw. "przejazdówki"). Wymiana przede wszystkim wpłynie na komfort przejazdu dla tramwajów i kierowców. W trakcie modernizacji duży nacisk zostanie położony na to, aby priorytet w trakcie przejazdów otrzymywał tramwaj. W sumie uaktualnionych zostanie aż 12 takich punktów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
bezpieczeństwo
  • Misiek Krk – 07.12.2017

    W szczególny sposób ZIKiT dba o bezpieczeństwo pieszych zmniejszając prędkość pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych niemal do zera, wprowadzając falami remonty powodujące notoryczne korki. Przy okazji piesi pooddychają spalinami czekając wytrwale na zmianę świateł, bądź podduszą się w jeżdżących stadami autobusach. Wczoraj Górka Narodowa ~18.30 przez 25 min. nic potem stado 2x164 +3x169 + Zjazd do zajezdni. 50-ka Krowodrza Górka > Dworzec Gł. Tunel 19 minut (prawie tyle co pieszo) zamiast 8. Brawo ZIKiT. Tylko wprowadzić Dzień Pieszego Pasażera i będzie OK.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....