TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Zmiany na liniach trolejbusowych w Gdyni. Więcej odcinków `bez szelek`
- Opublikowano: 20.05.2019 15:59:31
Zmiany na liniach trolejbusowych w Gdyni. Więcej odcinków `bez szelek` (foto: gdynia.pl)

Poruszanie się "bez szelek" daje możliwość nowoczesnym trolejbusom dotarcia w rejony miasta do tej pory niedostępne dla nich. Stąd zmiany, jakie w siatce połączeń wprowadza Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Nową trasę zyska m.in. linia trolejbusowa 27, które przebiegać będzie w pobliżu gdyńskich obiektów sportowych, Centrum Handlowego Riviera oraz kompleksów biurowych przy ul. Łużyckiej.

Zmiany wprowadzane przez ZKM Gdynia wejdą w życie w poniedziałek 27 maja. Nową trasą pojedzie linia autobusowa 172. Korekty w rozkładzie jazdy czekają linie 23, 24, 29, 133, 140, 147, 160, 180, 190 i 710. Największa zmiana czeka jednak pasażerów trolejbusu linii 27.

Zmiana trasy linii 27

Na odcinku pomiędzy ul. Warszawską a al. Zwycięstwa "trajtki" pojadą w obu kierunkach ulicami: Śląską, Górskiego, Sportową, Łużycką i Stryjską. Zmiana ta dyktowana jest chęcią objęcia nią ważnych generatorów ruchu w mieście: Stadionu Miejskiego, Hali Sportowo-Widowiskowej Gdynia Arena, Narodowego Stadionu Rugby, Centrum Handlowego Riviera oraz kompleksów biurowych przy ul. Łużyckiej. Wprowadzenie takiej zmiany na trasie linii nie byłoby możliwe bez nowych pojazdów. W ciągu ulic nie ma bowiem sieci trakcyjnej. Nowoczesne trolejbusy będą pokonywały ten fragment z wykorzystaniem baterii.

- Wprowadzane zmiany są niezmiernie potrzebne zarówno ze względu na niezwykle dynamiczny rozwój centrum biznesowego, jak i na dużą ilość obiektów sportowych, których za jakiś czas będzie jeszcze więcej, a to oznacza kolejne imprezy, które warto odwiedzać – tłumaczy Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki – Jeśli istotnie chcemy dbać o to, żeby gdynianie częściej poruszali się transportem publicznym niż swoim samochodem, to musimy zapewniać im odpowiedni komfort tego podróżowania i to właśnie ruch w takim kierunku.

Na nowym odcinku trasy obowiązywać będą przystanki:

Węzeł Franciszki Cegielskiej (w kierunku Cisowy);

Centrum Handlowe Riviera (w obu kierunkach);

Gdynia – Arena n/ż (w obu kierunkach);

Stadion PKM (w kierunku Kaczych Buków);

Łużycka (w obu kierunkach);

Redłowo SKM (w obu kierunkach)

Z trasy linii 27 wyłączone zostaną przystanki:

Redłowo SKM – Park Technologiczny (w kierunku Cisowy);

Centrum Nauki Eksperyment (w obu kierunkach);

Harcerska (w obu kierunkach);

Wzgórze św. Maksymiliana – Kapliczka (w kierunku Kaczych Buków);

Wzgórze św. Maksymiliana SKM (w kierunku Cisowy).

Zmiany w komunikacji trolejbusowej

Wraz ze zmianą trasy, wydłużą się również godziny kursowania linii 27 w niedziele i święta. Trolejbusy pojadą z częstotliwością co 40-60 minut, w godzinach 11-20.

W dni powszednie obsługę linii 27 zapewnią w całości trolejbusy przegubowe. W soboty i niedziele Solaris Trolino 18 pojadą na liniach 23 i 25.

Drobnym zmianom ulegnie trasa linii 23. W weekendy skrócona zostanie do Dworca Głównego PKP. W zamian do Stoczni Gdynia wydłużone zostaną wszystkie kursy linii 24. Analogiczne rozwiązanie na tych dwóch liniach wprowadzone zostanie w dni powszednie po godzinie 17.

Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy linii 27, korekcie ulegną niektóre godziny kursów na liniach 23, 24 i 710. Ponadto kursy linii 29 - w godzinach wieczornych we wszystkie dni tygodnia - zostaną skomunikowane z linią 181 w celu zapewnienia dogodnej przesiadki w kierunku Fikakowa. Częstotliwość kursowania trolejbusów na tych liniach nie zmieni się.

Zmiana trasy linii 172

Wraz z wprowadzeniem nowej trasy na linii 27 zmianom ulegnie komunikacja autobusowa w rejonie Stadionu Miejskiego i ul. Łużyckiej. Skrócona zostanie trasa linii 172, która prowadzić będzie z Wiczlina Niemotowa do przystanku Karwiny PKM (bez zajazdu w drodze powrotnej na pętlę Karwiny Tuwima).

- Do tej pory ta linia z niezbyt wysoką częstotliwością obsługiwała obszar przy centrum biznesowym i obiektach sportowych. W tej chwili jej trasa zostanie skrócona do przystanku Karwiny PKM, a rozkład zostanie skoordynowany z odjazdami pociągów z tej stacji – mówi Hubert Kołodziejski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Kursy na linii 172 będą się odbywać w dni powszednie i soboty w godzinach 5-20, a w niedziele – 11-20 z częstotliwością co 60 min. Dostosowane do rozkładu jazdy pociągów PKM autobusy umożliwią do godziny 13 wygodną przesiadkę z autobusów na pociągi, a po godzinie 13 – z pociągów na autobusy.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Zmiany na linii 172 obsługującej dzielnicę Chwarzno-Wiczlino wiążą się również ze uruchomieniem dodatkowych kursów na liniach 140 i 160. W dni powszednie autobusy tych linii kursować będą w kierunku Chwarzna do około godziny 21. Dzięki temu skoordynowane odjazdy autobusów różnych linii do Chwarzna aż do godziny 21 odbywać się będą co 10 minut. Linia 140 zostanie uruchomiona także w soboty – z częstotliwością co 60 minut, w kierunku Śródmieścia w godzinach od 9 do 16, a w kierunku Wiczlina – 10-20.

Linia 160 w soboty funkcjonować będzie w godzinach od 9-16, również z częstotliwością co 60 minut.

Wprowadzenie nowych rozkładów jazdy na liniach 140, 160 i 172 spowoduje także szereg zmian na innych liniach:

180 - do 30 minut zwiększona zostanie częstotliwość kursów w dni powszednie w godzinach 13-16;

190 - do 2 minut zmienione zostają godziny odjazdów z placu Kaszubskiego w soboty, niedziele i święta;

121 - uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z przystanku "Redłowo SKM" do Karwin Tuwima o godz. 14:51;

133 - zwiększona zostanie liczba kursów w soboty, niedziele i święta do Dworca Morskiego – będą one wykonywane co 20 minut w godzinach 8-20 w soboty oraz 8-18 w niedziele;

147 - uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o godzinie 23.12 z Dworca Głównego PKP w kierunku Karwin Tesco – we wszystkie dni tygodnia, ponadto w soboty, niedziele i święta, w godzinach niefunkcjonowania linii 140 i 172, wybrane kursy tej linii wykonywane będą z zajazdem przez Wiczlino Niemotowo;

700 - zmienione zostają godziny odjazdów z Wiczlina Niemotowa oraz Dworca Morskiego;

740 - skorygowane zostają odjazdy z Kaczych Buków.

N30 w zamian za kurs linii N10 rozpoczynający się o godzinie 23:15 z Dworca Głównego PKP w kierunku Kaczych Buków uruchomiony zostanie kurs z przystanku Morska – Estakada (od Dworca Głównego PKP w takim samym rozkładzie jazdy).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
trolejbus
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....